Türkiye Cumhuriyeti

Hannover Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Türk Toplumunun Saygıdeğer Mensupları,

Sitemizin Değerli Ziyaretçileri,

15 Şubat 2017 tarihi itibariyle görevime başlamış bulunuyorum. Üstlendiğim bu onurlu görevin heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum.

Görev sürem boyunca Aşağı Saksonya, Bremen ve Saksonya Anhalt eyaletlerini kapsayan görev bölgemizde konsolosluk hizmetlerinin vatandaşlarımıza etkin şekilde, ilgi ve titizlikle sunulması,  toplumumuz mensuplarının ortak sorunlarının çözümlenmesine katkıda bulunulması, vatandaşlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması, yerel makamlarla işbirliğimizin geliştirilmesi ve ülkemizin en iyi şekilde tanıtılmasının sağlanması Başkonsolosluğumuzun öncelikleri olacaktır.

Bu çerçevede konsolosluk işlemlerinizin kaliteli bir şekilde yerine getirilmesine yönelik çalışmalarımızın yanısıra Başkonsolosluğumuz ile vatandaşlarımız arasındaki eşgüdüm ve karşılıklı etkileşimin artırılmasına özel bir önem veriyorum. Bu anlayışla, sizlerin değerli katkılarınızı ve yönlendirmelerinizi de Başkonsolosluğumuzun iletişim araçlarını kullanmak suretiyle bizlerle paylaşmanızdan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim. Tavsiyeleriniz, çalışmalarımızın etkin şekilde yürütülmesine yönelik çabalarımızda bizim için yol gösterici olacaktır.

Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinmek ve bazı işlemlere yönelik randevu almak için internet üzerinden konsolosluk uygulamamızdan (www.konsolosluk.gov.tr) kesintisiz yararlanabileceğinizi de bu vesileyle paylaşmak isterim. Ayrıca, Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi de (+90 312 292 29 29) 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Almanya’daki Türk toplumunu ilgilendiren tüm konularda yanınızda olmaya gayret edeceğimizi ve Başkonsolosluğumuzun kapılarının sizlere her zaman açık olduğunu vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Başkonsolosluğumuzun tüm çalışanları adına sizlere esenlikler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Banu Malaman

Başkonsolos